На Львівщині обговорюють ефективне управління земельними ресурсами


Сьогодні, 23 квітня, стартувала Міжнародна конференція ʺЕфективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку Україниʺ, — повідомили у прес-службі ЛОДА.

Участь у конференції взяла в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії Ель-Хіфнаві Баер та ін. Об этом сообщает job-sbu.in.ua со ссылкой на СМИ.

ʺСьогоднішній захід – це продовження того проекту, який ми реалізовуємо спільно зі Світовим банком. Проект надзвичайно важливий, адже полягає у просуванні двох реформ. Перша із них – реформа у сфері сільського господарства, яка полягає і у тому числі у загосподарьованості земель сільськогосподарського призначення. Львівщина впродовж останніх років зробила значний крок і навіть ривок у цих питаннях. Для цього ми розробили механізм. І я думаю, що він є першим в Україні з легалізації відносин у сфері земельних питань. Ми розробили ряд алгоритмів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам і населенню легально загосподарьовувати землі сільськогосподарського призначення. Мова йде і про невитребувані паї, неуспадковані паї, землі державної та комунальної власностіʺ, — зазначив Роман Филипів.

Окрім того, Роман Филипів зазначив, що другою реформою, з якою пов’язаний Проект є реформа децентралізації, адже він передбачає розробку відповідних механізмів і інвентаризацію управління земельними ресурсами на рівні ОТГ. Серед головних тем конференції — ʺНаповнення Державного земельного кадаструʺ, ʺУдосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землюʺ, ʺЕфективне управління земельними ресурсами як інструмент зміцнення місцевого самоврядуванняʺ, ʺСистема інформування власників земельних ділянок та моніторинг використання земліʺ.

У межах заходу особливу увагу приділили міжнародному досвіду у сфері побудови кадастру, реєстрації прав на землю та управління земельними ресурсами. Його представлять учасники з Нідерландів, Литви, Грузії, Білорусі, а також від Світового Банку, ЄС та Економічної комісії ООН для Європи.

ʺНа сьогодні ми точно можемо сказати, що у Львівській області результат з децентралізацією – передачею земель в ОТГ з ефективністю використання земельних ресурсів є дуже непогані. Ми активно співпрацюємо з департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і маю сказати, що Львівщина має свої конкуренті переваги і ми маємо це визнати. І ці конкурентні переваги активно використовується регіоном і його виробникамиʺ, — наголосила Ольга Трофімцева.

Провідний економіст Світового банку, дослідницька група з питань розвитку, керівник програми ʺПідтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україніʺ Клаус Дайнінгер у межах конференції наголосив на тому, що Програма Світого банку та ЄС спрямована на результати, серед яких: реєстрація державних земель, зокрема 100% реєстрація сільськогосподарських земель, земель лісового фонду та реєстрація водних об’єктів. Окрім того, спрощення процедур реєстрації земель Також електронний підхід на всіх рівнях управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також захист прав громадян та їх власності.


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_lvivshchyni_obgovoryuyut_efektyvne_upravlinnya_zemelnymy_resursamy_314131.html”

ТОП новости

Вход