«Завокзальний» ринок працюватиме: пожежники програли суд Волинській облспоживспілці


Волинській окружний адміністративний суд 30 вересня ухвалив рішення, яким відмовив Управлінню державної служби надзвичайних ситуацій у задоволені позову до Волинської обласної споживчої спілки про закриття «Завокзального» ринку. Об этом сообщает hromadskeradio.in.ua со ссылкой на СМИ.

Відповідне рішення оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, Управління ДСНС у Волинській області проводило перевірку протипожежної безпеки на «Завокзальному» ринку, за результатом якої виявило ряд порушень, про що склало припис. У зв’язку із невиконання припису Управління ДСНС склало акт про порушення та звернулося до суду з вимогою про закриття ринку.

Втім, у судовому порядку Облспоживспілка змогла довести свою правоту. Зокрема, суд урахував, що теперішнє розміщення рядів склалося ще до 2000 року, а Спілка розпочала свою діяльність на ринку лише у 2005 році, і з того часу до 2019 року в інспекторів з пожежної безпеки не було зауважень.

Також суд урахував факт проведення Спілкою цілого ряду протипожежних заходів на ринку. Зокрема, на ринку встановили протипожежну сигналізацію, розробляється проект вогнезахисної обробки металевих конструкцій.

Однією із основних претензій пожежників був пункт про необхідність розміщення торгівельних павільйонів на відстані не менше 10 метрів від капітальних споруд, що на «Завкокзальному» ринку не дотримано. Втім, суд встановив, що ця норма правил протипожежної безпеки не поширюється на приміщення, які розташовані на ринках.

Ще одне порушення, яке виявили пожежники при здійснені перевірки – захаращеність проходів і шляхів евакуації товарами. Суд взяв до уваги, що всі підприємці ринку попереджені про заборону розміщувати товари на шляхах проходу, відтак даний пункт припису також виконаний. Контроль за дотриманням торговцями цього пункту регулярно здійснюють спеціальні контролери на ринку. Підприємці попереджені про можливість дострокового розірвання договору оренди торгівельного місця у разі порушення даної вимоги.

Окрім того у капітальних приміщеннях ринку встановлюють металеві протипожежні двері, як це вимагається правилами протипожежної безпеки.

Також Спілка довела, що переоблаштувати розміщення торгівельних місць таким чином, як того вимагає пожежний припис, неможливо без скорочення торговців ринку на 40%. А наявне розташування торгівельних рядів не перешкоджає безпечній евакуації працівників та відвідувачів ринку у випадку пожежі.

В загальному суд прийшов до висновку, що згідно із законодавством, рішення про повну зупинку діяльності ринку може прийняти тільки суд за умови наявності реальної загрози життю та здоров’ю працівників та відвідувачів ринку. Оскільки Управління ДСНС не змогло довести наявності такої загрози, суд визначив виявлені порушення недостатніми аргументами для закриття ринку та відмовив пожежникам у задоволені позову.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/zavokzalnyj-rynok-pratsiuvatyme-pozhezhnyky-prohraly-sud-volynskij-oblspozhyvspiltsi/”

ТОП новости

Вход